„Опитах една хапка и не можах повече. Никога няма да разбера защо хората смятат, че това е вкусно“, споделя потребител в Reddit. „Още търся има ли друга храна в която и да било друга кухня, която би била по-отвратителна от това“, допълва друг в Quora.
Явно доста хора извън Америка не намират нищо примамливо в идеята да ядат увита в панировка от царевично брашно наденица за хотдог, изпържена и поднесена на клечка.
Пържено пиле върху гофрета, полята с разтопено масло, плюс кленов сироп и малко лют сос…Нищо чудно, че чужденците просто не могат да разберат това ястие.
Това всъщност е безалкохолна напитка, ароматизирана с кора от лаврово дърво. За чужденците обаче вкусът е като лакриц или като сироп за кашлица. Причината е, че на места по света кората от лаврово дърво се използва именно като лекарство. Затова и днес в кореновата бира се добавя само аромат, но не и истинска кора.
За едни комбинацията от двете е необичайна. За други проблемът е в самото фъстъчено масло, което е солено и сладко едновременно.Американците обаче го обожават и смятат, че всичко е по-вкусно с фъстъчено масло, включително и сандвичът с желе.
Това е типично ястие от американския Юг и е с по-грубо смляна царевица, отколкото полентата. За някои вкусът е като на тапет, а идеята да се яде тази каша е като да похапваш малки камъни. Видът също не е изобщо апетитен. Ако не се сготви правилно, едро смляната царевица действително може да не е изобщо приятна за небцето.
Тази концепция не се ограничава само в рамките на Америка, нарязан хляб има навсякъде и причината е очевидна. Проблемът за чужденците в САЩ е прекомерната сладост на някои видове хляб в страната, включително и при питките за бургери и хотдог.
Чужденците, особено европейците, не могат да разберат страстта на американците към преработени сиреноподобни продукти като сирене в консерва, сирене-спрей или сиренен сос за мазане.„Има вкус на пластмаса и рак“, отбелязва потребител в Reddit преди години. „Това, което наричате сирене, е отвратително и обида към природата“, допълва друг.