Ще бием с 3:2!

Казийски и компания ще успеят... Снимка: БГНЕС
Казийски и компания ще успеят...

Довечера България ще победи Бразилия във Варна и  ще се класира за финалите на Световната лига. Не го казва октоподът Паул или някой наследник на Нострадамус. Най-елементарна волейболна логика.

Можем дори да се напънем  и да предскажем резултата - 3:2 в жестока драма. Просто защото бразилците са достатъчно добри и горди, за да паднат на по-малко от 2 гейма.

Откъде идва тази сигурност в успеха? От гледане на достатъчно волейбол в този комерсиален и странен турнир за последните няколко години. Световната лига често става арена на мачове, в които логиката на "всеки взима каквото му трябва" надделява.

Вчера Италия поведе с 2:0 гейма в Белград и всеки разумен човек заложи на обрат. Сензационно стана, като четвъртият и петият гейм счупиха рекорди по скоростно изиграване.

Така сърбите  събраха 26 точки и си гледат кефа, мислейки, че ние ядем доматите с колците. Или мрежата с подпорите, а плескавицата ще остане в тяхната чиния.

На България, чийто мач вчера бе завършил преди драмата в Белград, и то със загуба, сега и трябва задължителна победа. При каквато и да е такава, нашите ще изпреварят сърбите. Сега имаме 25 точки, при 3:2 за нас довечера ще съберем 27 (за такава победа се взимат 2 т.), а при 3:1 или 3:0 ще завършим с 28. Но в такъв случай ще се изравним с бразилците, а те трудно преглъщат някой да е равен с тях в спорта, в който са богоизбрани... Дори в предварителни групи.

Та нашите стягат багажа за Аржентина (където ще е финалната  шестица) при всякаква победа. Успех  с 3:2 ще доведе до усмивки и в двата лагера довечера, защото бразилците ще си завършат първи с 29 т., а ние ще се класираме като най-силен втори отбор в групите с 27. На "селесао" Варна им хареса, посрещнаха ги като царе и едва ли ще имат против да видят радостта на българската публика.