Левски отстрани Лудогорец, дузпи провалиха "орлите"!

След здрава 120-минутна битка всичко се реши при дузпите, където един пропуск на Чибота се оказа разликата между двата тима Снимка: LAP.bg

Левски отстрани Лудогорец с 6:5 след изпълнение на дузпи в голямото дерби от 1/4-финалите за Купата на България.

Редовното време и продълженията на "Герена" завършиха при нулево равенство, след като Лудогорец пропусна дузпа в 93-ата минута чрез Григоре.

После от бялата точка Мавис Чибота направи фаталния пропуск, който прати "сините" на полуфинал в турнира.

Двубоят беше равностоен и доста непредсказуем, но положенията пред двете врати бяха малко. Левски играеше предимно на контраатака, докато Лудогорец нападаше по-често, но домакините се справяха в защита.

След 60-ата минута Левски опита да излезе малко по-напред, но допусна и повече напрежение пред вратата си. Милан Миятович спаси удар на Вандерсон, а Владислав Стоянов се прояви към края, когато Найджъл Робърта го обстрелва.

Всичко отиваше към продължения, но в последните секунди на редовното време се стигна до инфарктна ситуация.

В 93-ата минута при едно дълго прехвърлящо подаване Марселиньо овладя в наказателното поле, а Холмар Ейолфсон го дръпна и го събори.

От отсъдената дузпа Драгош Григоре стреля, но Миятович спаси и остави Левски в мача, а това означаваше и влизане в продължения.

Там си пролича умората в двата тима и до положения почти не се стигна. В 108-ата минута Живко Миланов стреля от фаул, но Стоянов спаси.

Съперниците оставиха развръзката за дузпите и там показаха здрави нерви, като бяха точни при първите си 10 изпълнения.

После Ейолфсон също беше точен, а Мавис Чибота изобщо не уцели вратата и така Левски триумфира.

Останалите полуфиналисти в турнира са ЦСКА и пловдивските Ботев и Локомотив.