Първа грешна стъпка за Левски при Хубчев

Паулиньо и останалите от Левски не успяха да затруднят кой знае колко отбраната на Етър, която действаше стабилно и спокойно Снимка: LAP.bg

Левски допусна първата си грешна стъпка под ръководството на Петър Хубчев и завърши 0:0 с Етър във Велико Търново.

Гостуването на стабилния отбор на "болярите", които измъкнаха 2:2 от ЦСКА в първия кръг, премина при доминация на Левски, но почти без чисти положения, които да бъдат превърнати в голове.

Първото положение за Левски се откри в 12-ата минута, когато вратарят на Етър Христо Иванов изби една топка в главата на Станислав Иванов, но тя излезе малко встрани.

Постепенно "сините" владееха все по-трайно топката и организираха още няколко обещаващи атаки, но без успех. Малко преди края на полувремето Давиде Мариани можеше да засече едно центриране отляво, но нацели зле топката.

През втората част Левски играеше все по-вяло и смените на Петър Хубчев не помогнаха, макар че на терена се появиха нападателите Дени Алар и Станислав Костов.

Алар имаше добра възможност при поредното центриране на Иван Горанов от левия фланг, но Христо Иванов излезе добре и спаси.

До края опитите на Левски да застраши домакините бяха плахи и безплодни, на гостите не помогна и голямото продължение на срещата заради забавяне за хвърлени димки в началото на втората част.

Така нулевото равенство логично се запази и с него Левски събра 4 т. от първите си два мача в първенството.

Начело на efbet Лига са Лудогорец и Черно море, които имат пълен актив от 6 т.