20 мача без победа за националите! Загубихме и от Хърватия

България загуби с 1:2 от Хърватия във втората си контролна среща в Катар. Националите ни първи поведоха в резултата, но допуснаха пълен обрат в рамките на 5 минути между 75-ата и 80-ата. "Шахматистите" започнаха с доста от резервите си, но въпреки това трябва да се отчете, че нашите се представиха достойно.

Това обаче не променя факта, че сме в серия от 20 мача без победа!

Хърватите започнаха по-силно и само след десетина минути вратарят ни Светослав Вуцов трябваше да се намесва решително след изстрел на Ловро Майер. След това и Оршич опита изстрел, париран от отбраната ни, както и дебютантът Моро.

В 25-ата минута "лъвовете" пропуснаха добър шанс. Десподов получи топката пред наказателното поле с гръб и намери в наказателното поле непокрития Радослав Кирилов. Капитанът на Славия стреля силно в близкия ъгъл, но вратарят Ивица Ивушич се отличи с отлично спасяване.

В 35-ата минута Вуцов отново трябваше да се намесва отново след удар от въздуха на Борна Баришич.

Две минути след началото на втората част Перишич, проби отляво и стреля в близкия ъгъл, но покрай гредата.

Последваха минути с поделено надмощие, а в 63-тата бранителят на "шахматистите" Дуйе Чалета- Цар бе изгонен след втори жълт картон за нарушение срещу Десподов. Двата отбора не се бяха разбрали при изгонване да влиза друг футболист и хърватите продължиха с човек по-малко.

В 68-ата минута Десподов получи топката на много добра позици в наказателното поле на съперника, но не успя да я намери добре и да нанесе качествен удар.

Малко по-късно обаче звездата на Лудогорец се реваншира.

Корнер пред нашата врата се превърна в светкавична контраатака. Дебютантът Мики Орачев пресече пас и продължи за Наско Илиев, който изведе сам срещу вратаря Кирил Десподов. Капитанът ни запази самообладание и сам срещу Ивушич не сгреши за 1:0.

В радостта си българинът съблече фланелката си и получи втори жълт картон. Така и двата отбора вече бяха в намален състав.

20-ина минути преди края в игра влезе Лука Модрич, който бързо-бързо се разписа от дузпа за нарушение на Малинов.

Само за 5 минути хърватите се добраха до пълен обрат. Победното попадение за тима на Златко Далич реализира Андрей Крамарич.

Звездата на Хофенхайм се справи с Мики Орачев и Петко Христов, освободи си нужното пространство и отбеляза в далечния ъгъл на Вуцов.

В последните минути България имаше чудесна възможност да изравни резултата, но Доминик Янков са засуети при ситуация трима на един в полза на нашите.