Бялата лавина затрупа Лудогорец в Разград

Бялата лавина затрупа Лудогорец в Разград Снимка: start-photo.bg

Славия продължава с прекрасната си форма и записа четвърта поредна загуба. "Белите" изненадаха шампиона Лудогорец в дома им в Разград със зрелищна победа с 3:2.

Мачът трябваше да се играе вчера, но бе отложен за днес заради сериозния снеговалеж.

Франко Русо си отбеляза автогол в 30-ата минута, опитвайки се да пресече центриране отдясно, но три минути преди края на първата част Рик изравни с далечен удар и след не особено добра намеса на Вуцов на вратата.

В началото на второто полувреме Славия удари на два пъти в рамките на седем минути.

Първо, Мартин Сораков изведе за втори път "белите" в мача, след което Галин Иванов се възползва от зле подредената отбрана в зелено и в 54-тата минута вкара за 3:1.

Кайо Видал намали изоставането на "орлите" в 67-ата, но силите на Лудогорец не стигнаха за равенството.

Руан Секо имаше шанс да изравни в добавеното време, но изстрелът му с глава бе изваден от Вуцов.

Победата изкачи Славия с две места и "белите" вече са 11-и с 20 точки. Лудогорец остава трети с 36, на пет зад лидера ЦСКА, но и с мач по-малко от "червените".