Двама вратари спасиха България от унижение в Одеса

Двама вратари спасиха България от унижение в Одеса Снимка: Lap.bg

България завърши 1:1 в контролата срещу Украйна в Одеса и отърва унизителен разгром след един от най-слабите си мачове напоследък.

Двамата вратари Николай Михайлов и Светослав Вуцов станаха герои за националния отбор и го спасиха от унизителен разгром в двубой, в който съперникът ни имаше тотално преимущество и като по чудо се разписа само веднъж в българската врата.

Ясен Петров заложи на дебютанта Едисон Йорданов като титуляр отдясно на защитата, но той имаше малшанса да се контузи и напусна още в 13-тата минута.

Тогава вече нашата отбрана тотално издишаше, а Андрий Ярмоленко си правеше каквото си иска по десния фланг на украинците.

Домакините обаче редяха пропуск след пропуск, а Михайлов спасяваше всичко възможно и задържаше нулевото равенство.

Съвсем нелогично в 35-ата минута България откри резултата чрез Радослав Кирилов след груба грешка в защитата на Украйна.

В последните секунди на първата част Михайлов отново блесна на българската врата, а на почивката беше заменен от дебютанта Светослав Вуцов, който също сътвори геройства.

С подновяването на играта Зинченко нацели гредата, но първите 10-15 минути на втората част бяха малко по-позитивни за играчите на Ясен Петров. След тях украинците отново започнаха да доминират тотално.

В 79-ата минута логичното се случи и Степаненко изравни с удар извън наказателното поле.

До края България беше в тотално опълчение и с много мъка удържа равенството.

Общо на три пъти голове на Украйна бяха отменени заради засади, а статистиката отчете 36 опита за гол в полза на домакините.