Двете ЦСКА-та си размениха по два гола в дерби за историята

Мартин Камбуров вкара първия гол през новото първенство.

В дерби за историята между два отбора с името ЦСКА двата тима не се победиха. ЦСКА 1948 и ЦСКА-София завършиха наравно 2:2 на стадион "Васил Левски" в двубой от първия кръг на новия шампионат.

Новаците от 1948 помечтаха до самия край на първото полувреме, когато водеха с 2:0, но отборът на Стамен Белчев достигна до точката, а и пропусна доста положения за спечелването на мача.

ЦСКА 1948 поведе в 19-ата минута. Тогава домакините подеха контраатака чрез Шопов, който подаде на Галин Иванов на лявото крило. Националът на България отново намери Шопов, но този път в наказателното поле на гостите. Последва центриране по земя към Мартин Камбуров и опитният голмайстор вкара с шпагат за 1:0.

По-малко от четвърт час по-късно новакът шокира съперника за втори път. Шопов опита да подаде на Камбуров, таранът пропусна топката, която Турицов не успя да изчисти. Тя попадна в Даниел Младенов, който без проблем вкара за 2:0.

ЦСКА-София се върна в двубоя с много важно попадение на Валентин Антов в допълнителното време на първото полувреме. Младокът се разписа с глава.

Тимът на Стамен Белчев започна по-активно втората част и в 52-рата минута изравни. Али Соу се справи с отбраната на домакините и след удар от 13-14 метра не остави шанс на Наумов за 2:2.

Само 120 секунди по-късно гостите можеха да осъществят пълен обрат, когато Енрике стреля от три метра, но Наумов спаси. Дори да бе реализирал обаче, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като крилото на ЦСКА-София се намираше в положение на засада и такава бе отсъдена.

В 72-рата минута Мазику изведе Соу сам срещу вратаря, но таранът шутира в аут.

До края нов гол не падна и двата отбора започнаха новата кампания с по една точка.