И ЦСКА се издъни на старта на новото първенство

След издънките на Лудогорец и Левски в събота, вицешампионът ЦСКА също започна новата кампания с грешна стъпка - 0:0 като гост на Хебър.

В 5-ата минута Шагоян намери Хайнц и норвежецът шутира без забавяне от границата на наказателното поле, но в аут.

В 12-ата минута Дончев намери непокрития Папазов, който обаче не уцели добре топката и тя така и не стигна до вратата на пазарджиклии. Девет минути по-късно гостите комбинираха в наказателното поле на противника, а Хайнц завърши атаката, но ударът му от десетина метра не се получи и след рикошет излезе в корнер.

В 25-ата минута активният по десния фланг Дончев центрира отлично за Папазов, който се извиси над Марин и стреля с глава, но Дебърлиев демонстрира добър рефлекс и с плонж изби.

До края на полувремето и Юга не успя да даде аванс на столичани.

През второто полувреме ЦСКА продължи да доминира.

В 55-ата минута Папазов бе изведен отляво в наказателното поле на противника и младокът пробва остро центриране, което се получи и като опасен удар, а топката излезе в аут. Само 180 секунди по-късно Фаутон овладя подаване на Петров, напредна фронтално срещу вратата и стреля силно, но в аут.

Четвърт час преди края на срещата Хебър поиска дузпа след единоборство между Николов и Кох. Реферът не отсъди такава, тъй като побутването от защитника бе прекалено леко.

В 77-ата минута Естрада овладя подаване от тъч и центрира от трудна позиция към Фаетон, който стреля фронтално от 7-8 метра, но твърде слабо и Дебърлиев улови.