Камбуров свали Жеков от върха като стрелец №1 на България

Камбуров свали Жеков от върха като стрелец №1 на България Снимка: Lap.bg

Мартин Камбуров вече е голмайстор номер 1 на българския клубен футбол. Нападателят се разписа победно за Берое у дома срещу Царско село. Камбуров бе точен за крайното 1:0 и вече има 254 попадения в родния елит - с едно повече от легендата на ЦСКА Петър Жеков.

Голът за старозагорци падна четвърт час преди края след груба грешка на гостуващия страж Янко Георгиев.

Стрелецът бе замесен и в другата най-възлова ситуация в мача. В 55-ата минута Камбуров се възползва от грешка в отбраната на Царско село и се откъсна сам срещу вратаря. Иван Бандаловски го фаулира пред наказателното поле, за което получи директен червен картон.

Останали с човек по-малко, в крайна сметка "царете" се пропукаха.