Левски спечели исторически мач с късен гол

Левски спечели исторически мач с късен гол Снимка: Startphoto.bg

Благодарение на късен гол Левски спечели с 1:0 гостуването на Крумовград в мача от първата шестица на efbet Лига.

Двубоят беше исторически за българския футбол, тъй като за пръв път мач от елита на България беше ръководен от жена.

Главният съдия Християна Гутева се справи добре със събитията на терена, които така или иначе не бяха особено много.

Още в началото Евертон можеше да вкара за Левски, но удари гредата.

Гостите стигнаха и до втора греда, когато Патрик-Габриел Галчев отправи топовен изстрел отдалеч, а Янко Георгиев отрази в горната греда.

Впоследствие Крумовград вкара, но ВАР се намеси и отсъди засада.

След почивката се стигна до още два пропуска на сметката на столичани, но като цяло Левски не правеше достатъчно, за да вземе три точки и нулевото равенство изглеждаше логично.

В добавеното време обаче Цунами отбеляза победния гол. При ъглов удар Кордоба стреля с глава и за трети път гредата спаси Крумовград, но Цунами плонжира и също с глава направи майсторска добавка за крайното 1:0.

Тимът на Николай Костов остава на четвъртото място, но вече води с 6 т. на петия Локо Пловдив, който е с мач по-малко.

Крумовград пък остава шести и приключи своята серия от 15 мача без загуба.