Лудогорец изживя кошмар на "Максимир", Шампионската лига остава мираж

Лудогорец изживя кошмар на "Максимир", Шампионската лига остава мираж Снимка: Getty Images

Лудогорец се прости с надеждите си за класиране в групите на Шампионската лига след катастрофален реванш срещу Динамо Загреб и загуба с 2:4 на "Максимир".

На хърватска земя разградчани получиха не само 4 гола във вратата си, но и 4 червени картона, а кошмарното начало отново ги закопа, както и в първия мач в Разград, загубен с 1:2.

Този път Лудогорец изоставаше с 0:2 и беше с човек по-малко още до 26-ата минута, което предопредели крайния изход от двубоя.

В 12-тата минута Дърмич откри с глава след колективна грешка в защитата на българския тим.

5 минути по-късно Доминик Янков отправи страхотен удар, спасен от Ливакович. Веднага след това родният национал изпусна нервите си и направи ненужно груб шпагат, за което получи втори жълт картон и така Лудогорец остана с човек по-малко.

В 25-ата минута Антон Недялков направи очевидна дузпа и Мислав Оршич покачи на 2:0 от бялата точка.

Всичко изглеждаше приключило 2 минути преди края на полувремето, когато Оршич отбеляза втори гол и на Лудогорец му трябваха цели 4, за да вкара сблъсъка в продължения.

Точно тогава обаче "орлите" се съживиха с прекрасен гол на Кирил Десподов секунди преди последния съдийски сигнал за край на първата част.

Второто полувреме започна с дузпа за Лудогорец, отсъдена с помощта на ВАР за игра с ръка. Десподов се разписа още веднъж и даде крехки надежди за велик обрат.

Динамо обаче отново пое контрола върху двубоя, а в 72-рата с минута втори жълт картон беше изгонен и Рик Джонатан за глупаво посягане срещу Шпикич.

Към края домакините получиха втора дузпа. След преразглеждане с ВАР, реферът размаха още един червен картон - за Карничник, който задържа съперник за фланелката като последен в защитата.

От скамейката на Лудогорец протестираха бурно и червен картон получи и човек от щаба на разградчани, а Бруно Петкович отбеляза третата дузпа в мача за крайното 4:2.

Така за българския шампион остава да се опита да се класира за груповата фаза на Лига Европа.

Съперник в плейофа ще бъде Жалгирис от Литва, който е далеч по-преодолим от Динамо Загреб.