Лудогорец спечели Купата на България в най-слабо посетения финал

Лудогорец спечели Купата на България в най-слабо посетения финал Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец спечели Купата на България за трети път в историята си след победа с 3:1 във финала срещу ЦСКА 1948.

Мачът отбеляза антирекорд по посещаемост сред всички финали в турнира досега - на националния стадион "Васил Левски" дойдоха по-малко от 2000 души.

Пред прекалено празните трибуни Лудогорец започна много силно, вкара един гол и пропусна още няколко.

В 8-ата минута Кайо Видал откри, след като се възползва от центриране на Кирил Десподов и неуспешно избиване на Даниел Наумов.

Към края на полувремето шампионите заслужено стигнаха до втори гол и негов автор отново беше Видал, а ситуацията пак беше изработена от измъкналия се от засадата Десподов.

"Армейците" протестираха, тъй като за малко бяха спрели да играят, защото Игор Тиаго беше легнал на тревата. Попадението обаче беше признато.

Още в 49-ата минута Спас Делев си помисли, че е покачил на 3:0 но ВАР отмени гола заради минимална засада.

ЦСКА 1948 заигра по-добре и в 60-ата минута се върна в мача, след като Ивайло Чочев засече отблизо подаване на Георги Русев отляво.

7 минути по-късно Елитон вкара с глава във вратата на Симон Слуга, но до изравняване не се стигна, тъй като беше вдигната засада на бранителя.

Това беше големият шанс на "червените", а след него Лудогорец окончателно реши мача с трето попадение.

То падна в 82-рата минута и го вкара Матиас Тисера с добавка на празна врата.

В следващите минути положения не липсваха, но до нови голове не се стигна и Лудогорец грабна трофея за пръв път от 2014 г. насам.

До края на сезона лидерът в класирането ще опита да спечели дубъл със завоюване на 12-та поредна титла на страната.