Националите приключиха за 13 минути в дебюта на Ясен Петров

Националите приключиха за 13 минути в дебюта на Ясен Петров Снимка: Lap.bg

България стартира със загуба с 1:3 от Швейцария на "Васил Левски" в първия си мач от своята група C на световните квалификации.

Играчите на селекционера Ясен Петров, за когото това беше дебют начело на тима, допуснаха три гола още до 13-ата минута и през първата част за пореден път показаха, че са безкрайно далеч от всякакви съвременни футболни стандарти.

Второто полувреме обаче беше по-добро за нашите, те върнаха един гол и поне донякъде изравниха играта.

Бреел Емболо откри в 7-ата минута с глава след центриране от напълно оголения десен фланг на българската защита.

Две минути по-късно нашите за пръв път опитаха нещо като преса в противниковата половина, което доведе до светкавична контраатака. Харис Сеферович преодоля Занев и завърши през краката му за 2:0.

След още 3 минути Джердан Шакири проби почти до аутлинията и стреля в близкия ъгъл на Пламен Илиев, който се беше позиционирал неправилно и от невъзможен ъгъл някак пусна топката във вратата си за 3:0.

До края на полувремето гостите свалиха темпото, но продължиха да контролират ставащото на терена, докато българите предимно гледаха отстрани как съперникът им играе.

Още в първата минута на втората част обаче Кирил Десподов отбеляза почетен гол за нашите след грешно връщане назад на Фройлер.

Десподов стреля на секундата, но пострада от закъснелия шпагат на противников защитник и му се наложи да напусне принудително игра.

България използва импулса, заигра по-добре и се изнесе по-напред.

След час игра нашите стигнаха до ново отлично положение, при което капитанът Георги Костадинов стреля отблизо с глава след статично положение, но Ян Зомер спаси.

До края националите организираха още няколко обещаващи атаки, в които обаче им липсваше точност при последното докосване и резултатът остана непроменен.

Швейцария пък направи всичко възможно да спести сили за предстоящите двубои.

Тежката програма на България в началото на квалификационната група продължава и в неделя приемаме фаворита Италия, отново на "Васил Левски", а през следващата седмица гостуваме на Северна Ирландия.