Пестелив Левски се върна на победния път

След поражението от Лудогорец миналия кръг, Левски се завърна към победите с минимално 1:0 над Хебър на "Герена". Единственото попадение в мача реализира Кристиан Димитров още в 3-тата минута на двубоя.

Старши треньорът на "сините" Станислав Генчев заложи на същия състав от мача в Разград и това му донесе успех.

Срещата започна мечтано за домакините, които откриха резутата след само 180 секунди игра. Александър Колев центрира от левия фланг, а Цунами отклони кълбото с глава на втора греда, където Кристиан Димитров изкочи от втора позиция и без проблеми матира стража на Хебър.

До края на полувремето столичани изпуснаха още добри положения да направят преднината си по-убедителна.

Втората част започна с опит на Марин Петков да се разпише от пряк свободен удар, но кълбото прелетя високо над вратата.

Четвърт час преди края Евертон Бала овладя отскочила топка на границата на наказателното поле и я нагласи на десния си крак, нанасяйки майсторски удар, който обаче се отби в горната греда и резултатът остана непроменен.

Така след изиграни шест мача Левски е убедителен лидер в класирането с 15 точки.

Следват Спартак Вн, Ботев Пд, Черно море и Берое с по 10 пункта. Всеки от тях има по пет изиграни мача с изключение на "канарите", които са с четири.