Пловдив отново подчини София! Локо удари ЦСКА на "Лаута"

Пловдив отново подчини София! Локо удари ЦСКА на "Лаута" Снимка: Lap.bg

Ден след успеха на Ботев над Левски в Коматево с 2:1, "черно-бялата" част на Пловдив също изживя своя триумф, след като Локомотив надигра ЦСКА със същия резултат на стадиона си в парка "Лаута". Двата отбора изиграха интересен мач, а домакините заслужено взеха трите точки.

Грешник за "червените" беше Юрген Матей, който си отбеляза автогол за 1:0 за пловдивчани, а след това топката рикошира в него за втория гол на Локо.

В 28-ата минута топката се отклони в ръката на Матей след центриране на Цветанов отляво и домакините поискаха дузпа, но реферът Николай Йорданов прецени, че отиграването на защитника е неволно и не последва сигнал. Последва атака на гостите, която завърши с шут на Кейта в ръцете на Луков.

Така се стигна до 32-рата минута, в която Санкаре стъпи върху коляното на Умарбаев. Салинас центрира от отсъдения фаул и в опита си да изчисти Матей прониза с глава собствената си врата.

В 38-ата минута Локо удари за втори път. Цветанов пресече подаване на Антов към Гълъбов, напредна през центъра и стреля от 20-ина метра. Изстрелът се отклони от главата на Матей и влетя за втори път в мрежата на гостите.

В 59-ата минута Кери шутира от фаул, отсъден на дъгата за нарушение на Масоеро срещу Соу, но над вратата.

Десет минути по-късно "червените" върнаха едно попадение. Те получиха фаул отляво до тъчлинията. Тиаго центрира остро, а топката влетя в мрежата за 2:1.

До края софиянци потърсиха поне точката и създадоха добри положения в края, но Локомотив удържа победата.

В четвъртък ЦСКА гостува на Базел в плейоф за влизане в групите на Лига Европа и ще трябва да забрави разочарованието на "Лаута".