Представителите на Българския футболен съюз са направили няколко предложения за промени в правилника по отношение на хулиганите и сигурността на българските стадиони.
Президентът на БФС Георги Иванов и изпълнителният директор Андрей Петров са присъствали на дискусията, организирана от Комисията за младежта и спорта към Министерството на спорта.
На дискусията се обсъжда законопроект за подобряване на сигурността при провеждане на спортни събития.
Като президент на БФС, Иванов е излязъл с няколко предложения, едно от които радикално.
Първото е за въвеждане на поименни билети със сектор ред и място за определени събития.
Второто е стюардите, които съблюдават реда на спортно мероприятие да не бъдат част от привържениците на домакините или гостите.
Третото пък е при особено опасни противообществени прояви, които застрашават живота и здравето на присъстващите на мероприятие виновните да получават доживотна забрана за посещаване на спортни събития.