Тежко гостуване в Швеция отдалечи Лудогорец от Шампионската лига

Тежко гостуване в Швеция отдалечи Лудогорец от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Лудогорец отстъпи с 0:2 в гостуването на Малмьо в първи плейофен сблъсък за влизане в групите на Шампионската лига.

Шампионът на България беше убедително надигран в много тежък мач на стадион "Еледа" и можеше да загуби с много по-голям резултат, но вратарят Кристиян Кахлина и на два пъти гредите оставиха на "орлите" известни шансове за реванша.

В Разград обаче Лудогорец ще трябва да се представи по съвсем различен начин, ако иска да обърне общия резултат.

Тази вечер домакините бързо установиха контрол над мача с по-подредената си и концентрирана игра.

В 16-ата минута капитанът на Малмьо Кристиансен уцели гредата след хубава атака на шведите, а две минути по-късно при нова добра акция Рийкс не се ориентира достатъчно бързо сам срещу Кахлина.

Отборът на Йон Дал Томасон продължи с по-добрите изяви и в 25-ата минута заслужено поведе.

Заучено положение от ъглов удар позволи на Бирманчевич да шутира от петнайсетина метра и с плътен удар да разстреля Кахлина за 1:0.

Играта на Лудогорец не се получаваше и едва минута преди края на полувремето се стигна до някаква по-смислена атака за "орлите", при която Текпетей стреля по диагонала, но Далин спаси.

В началото на втората част домакините изпуснаха ново чисто положение заради добра намеса на хърватския вратар на Лудогорец и неуспешна добавка.

После Каули Оливейра застраши отсрещната врата от фал и предизвика спасяване и от другия вратар.

След час игра Малмьо стигна до втори гол и той отново падна след корнер.

Защитата на Лудогорец на няколко пъти се провали в опита да изчисти една топка и се стигна до изстрел на Кристиансен по диагонала, който Кахлина спаси.

Топката стигна до Берге, който беше оставен сам и отблизо направи добавка на празната врата за 2:0.

Само минута по-късно отново Кахлина трябваше да спасява, а домакините продължиха да създават опасности.

В последната фаза от двубоя Лудогорец имаше възможност да атакува повече, но не стигна до нищо кой знае какво, освен до едно центриране на резервата Мавис Чибота, което се превърна в опасен удар.

Така българският шампион ще има тежка задача в реванша на свой терен на 24 август, когато ще трябва да наваксва двата гола пасив.