Трагичен български отбор улесни Швейцария за първото място в групата

Трагичен български отбор улесни Швейцария за първото място в групата Снимка: Lap.bg

България завърши квалификациите за Мондиал 2022 с тежка загуба с 0:4 от Швейцария в Люцерн.

Тимът на Ясен Петров изигра поредния си трагичен мач и улесни максимално швейцарците, които постигнаха целта си да завършат първи в група C и да се класират директно за Световното първенство.

Четирите гола бяха най-малкото, с което можеше да се отърве българският тим, който не успя нито веднъж да застраши противниковата врата.

Целият двубой се играеше около наказателното поле на Иван Караджов, докато родната селекция рядко успяваше да си размени няколко точни паса и губеше топката почти веднага, след като я отнемеше.

Домакините бързо поеха пълен контрол върху мача, но в началото действаха прибързано в завършващия удар, докато българската защита се справяше със сетни сили.

Преди почивката Швейцария на няколко пъти се размина на косъм с гола и натискаше все по-мощно, макар че нулевото равенство се запази.

Най-близо до откриване на резултата беше Ноа Окафор, който минута преди края на полувремето уцели гредата и топката се разходи по голлинията.

Само три минути след подновяването на играта Окафор откри резултата с глава след центриране отляво, при което беше оставен непокрит.

10 минути по-късно Варгас беше изведен зад защитата и със силен удар с левия крак направи 2:0.

В следващите минути швейцарците поразиха вратата на Караджов още два пъти, но головете бяха отменени заради засади.

Все пак в 72-рата минута Итън с глава успя да покачи на 3:0.

В добавеното време Фройлер вкара четвъртия гол.

По същото време Италия се издъни и не успя да победи Северна Ирландия като гост.

Срещата завърши 0:0, а европейските шампиони останаха на второ място в групата и ще трябва да минат през ситото на баражите, за да се класират за първенството в Катар.

България пък остава на предпоследното четвърто място в групата с 8 т. от 8 мача. Зад нас остана единствено Литва с 3.