Ясен Петров: Няма да се оправдавам. Подмладяваме отбора, ще има такива грешки

Ясен Петров: Няма да се оправдавам. Подмладяваме отбора, ще има такива грешки Снимка: Lap.bg

Селекционерът на Бъглария Ясен Петров каза, че няма да се оправдава с изкуствения терен за загубата с 1:3 от Литва в световна квалификация за първенството в Катар следващата година.

Петров добави, че тази загуба е грешка, каквито могат да се очакват още, тъй като националният отбор в момента е в период на подмладяване.

"Всичко, което имахме като план, се провали. Знаехме как ще играе Литва. Не бяхме концентрирани, няма да се оправдаваме от терена - каза Петров пред БНТ 1.

Имахме ситуации, можехме да поведем, изравнихме. Груба грешка при статично положение обърна хода на събитията. Вкараха и трети гол. По-притеснително е, че имаме ситуации, които не успяваме да реализираме.

Това е пътят, по който сме тръгнали. Подмладяваме отбора и ще има такива грешки.

Няма да се оправдаваме с терена. Учудвам се, че допускаме такива грешки.

Опитваха се да ни пресират, не намерихме точните ходове. Опитахме се да коригираме някои неща на полувремето. Казах им, че ако нямаме ден в атака, трябва да имаме в защита. Бях сигурен, че ще отбележим, но допуснахме три леки гола.

За следващия мач ще направим ротации, защото съм сигурен, че някои хора не могат да издържат пълни 90 минути."

След загубата България се намира на предпоследното място в групата с пет точки от шест мача. Под нас е само Литва с три пункта също от шест двубоя.

Следващият ни съперник - Северна Ирландия, който посрещаме на "Васил Левски" на 12-и, също е с пет точки, но от четир имача и е с по-добра голова разлика. Първи е тимът на Италия с 14 точки от шест мача, а втори е Швейцария с осем, но от четири двубоя.