Хърватия и Модрич треснаха Португалия пред погледа на Роналдо

Хърватия и Модрич треснаха Португалия пред погледа на Роналдо Снимка: Getty Images

Хърватия победи Португалия, който е сочен за един от фаворитите на Евро 2024, с 2:1 в Оейраш.

"Шахматистите" си тръгнаха с победата след голове на Лука Модрич от дузпа и Анте Будимир. За домакините се разписа Диого Жота.

Голямата звезда на "мореплавателите" Кристиано Роналдо изгледа мача от пейката, тъй като се бе присъединил към лагера на тима само ден по-рано.

Още в осмата минута Модрич вкара след удар от бялата точка и изведе гостите напред в резултата. До края на полувремето хърватите имаха още няколко добри положения, но те бяха спасени от Диого Коща.

Втората част започна с четворна смяна на Роберто Мартинес. Минути по-късно двама от новопоявилите се комбинираха, за да може Португалия да изравни. Нелсон Семедо намери добре Диого Жота след отличен пробив - 1:1.

Друг появил се на почивката - Рафа Леао, също бе доста активен. Вместо Португалия да вкара втори гол обаче, получи нов. Марио Пашалич - друга резерва, разтресе напречната греда с мощен шут, а при добавката Будимир я довкара.

До края домакините потърсиха поне равенството, но не успяха да стигнат до ново попадение.

Това бе финална контрола за хърватите преди началото на Евро 2024, докато Португалия ще играе с Ейре във вторник, преди да приключи с проверките.