Резервите спасиха Германия в 92-рата минута, Бундестима финишира първи в групата Снимка: Getty Images

Домакинът на Евро 2024 Германия изигра най-слабия си мач на форума, но въпреки това запази лидерската си позиция в група А.

Бундестима се спаси от загубата срещу Швейцария след изравнителен гол в 92-рата минута, за да стигне до равенството 1:1.

Така Германия остава на първата позиция със седем точки, а Швейцария също продължава към осминафиналите с пет.

Голът за "кръстоносците" отбеляза Дан Ндойе в 28-ата минута. Йонатан Та го изпусна, крилото на Швейцария засече центриране отляво и отблизо разстреля Мануел Нойер.

Малко по-рано гол на Германия бе отменен. Андрих заби топката във вратата на Зомер с удар от около 25 метра, след като топката тупна коварно точно пред вратаря. Попадението обаче не бе зачетено заради спорен фаул на Джамал Мусиала в наказателното поле секунди по-рано.

Швейцария се бе затворил добре и рядко допускаше Бундестима да стига до опасности пред вратата на Зомер. В 70-ата един шпагат на Аканджи спря почти сигурен гол.

Пет минути преди края на редовното време Кай Хаверц удари греда след удар с глава. Хиксът дойде след нов удар с глава на резервата Никлас Фюлкург.

В 92-рата минута друга резерва - Раум, центрира отляво, нападателят на Борусия Дортмунд надскочи всички и с глава прати неспасяемо топката в мрежата на Зомер.

Това е втори гол за Фюлкруг на това Европейско, след като се разписа и при победата с 5:1 над Шотландия в първия кръг, отново като резерва.

Като победител в група А Германия ще играе с подгласника от група C. Там ситуацията засега е следната: Англия е с 4 т., Дания и Словения са с по 2 т., а Сърбия има 1 т.

В последния кръг играят Англия - Словения и Дания - Сърбия.

Швейцарците, като втори отбор в групата, ще срещнат втория тим в група В. Там Испания е непоклатим лидер с 6 т., Италия има 3 т., а Албания и Хърватия са с по 1 т.

При последното завъртане Хърватия среща Италия, а Албания - Испания.