10 от Уругвай изхвърлиха Бразилия от Копа Америка

10 от Уругвай изхвърлиха Бразилия от Копа Америка Снимка: Getty Images

Уругвай продължи с фантастичното си представяне на Копа Америка и изхвърли един от фаворитите за трофея Бразилия.

"Урусуите" спечелиха четвъртфиналния сблъсък след нулево равенство в редовното време и 4:2 при дузпите.

Тимът на Марсело Биелса игра с човек по-малко последния четвърт час, след като Нандес бе изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на Родриго.

В редовното време двата отбора си размениха много скоростни атаки, но чистите положения липсваха. Най-доброто се откри пред Дарвин Нунес още в 35-ата минута, но нападателят на Ливърпул от около пет метра с глава не успя да уцели вратата.

При дузпите уругвайският страж хвана удара на Едер Милитао, а изстрелът на Дъглас Луис срещна страничната греда. За Уругвай пък само Хименес пропусна и след 4:2 тимът на Марсело Биелса продължава към полуфиналите.

Там предстои ново шоу. Уругвай се изправя срещу Колумбия, която продължава да демонстрира отлично форма и се класира за тази фаза след разгром с 5:0 над Панама.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.