Тотнъм спечели дербито на Почетино

Главните заподозрени пак вкараха за "шпорите". Снимка: getty
Главните заподозрени пак вкараха за "шпорите".

Тотнъм победи с 4:1 като гост Саутхемптън. Победата за гостите на „Сейнт Мери“ осигуриха Хари Кейн, Деле Али, който се разписа два пъти, и Сон Хюн-Мин. С един гол за „светците“ се отчете Върджил ван Дайк.

Последният сблъсък от 18-ия кръг във Висшата лига бе наречен от медиите „Дербито на Почетино“, защото Саутхемптън дължи настоящия си статут на аржентинския специалист, а повечето основни играчи на Тотнъм бяха наложени именно, след като Маурисио напусна „светците“, за да се премести в Северен Лондон.

Мощният натиск на домакините бе материализиран още във 2-ата минута, когато Ван Дайк даде преднина на своите. Двата тима обаче се прибраха при резултат 1:1 след гол на Деле Али в 19 мин.

След почивката Хари Кейн донесе пълния обрат. Английският национал пропусна да убие интригата, защото изпусна дузпа, но това стори Сон Хюн-Мин, а Деле Али оформи крайното 4:1.