Сити се върна към победите с бой над Тотнъм

Гюндоган и Жезус отбелязаха през първото полувреме за Сити. Този път тимът не допусна обрат след почивката и си взе мача Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се върна към победите с успех с 3:1 в дербито срещу Тотнъм на "Уембли".

Така Пеп Гуардиола и играчите му вече са само на две точки от титлата в Премиършип и имат всички шансове да ликуват още следващия уикенд, когато приемат Суонзи у дома.

Тотнъм е на 4-о място, но въпреки загубата остава с добра преднина от 7 т. пред петия Челси.

Сити започна силно мача срещу "шпорите" и заслужено поведе в 22-ата минута, когато Габриел Жезус беше изведен с много дълга топка зад защитата и наказа Уго Лорис за 1:0.

Веднага след това нов дълъг пас изведе Рахийм Стърлинг, а излезлият Уго Лорис го фаулира точно пред наказателното поле. Съдията обаче направи грешка и отсъди дузпа за гостите, която Илкай Гюндоган превърна в гол за 2:0.

Тотнъм можеше да получи и още голове, но в края на полувремето подобри играта си и се върна в мача. Хари Кейн подаде отлично към Кристиан Ериксен, а датчанинът вкара, имайки късмета топката да се удари повторно в него, след като ударът му беше блокиран.

През втората част изглеждаше въпрос на време Манчестър Сити да реши всичко в мача, Жезус и Стърлинг обаче направиха големи пропуски. Все пак очакваното попадение дойде в 72-ата минута, когато след корнер Лорис изби топката точно в краката на Стърлинг и този път крилото нямаше как да сгреши за 3:1.

До края и двата тима имаха положения, но реална интрига вече нямаше.