Гол от засада даде тон за нова победа на Сити

Рахийм Стърлинг отбеляза хеттрик в рамките на 13 минути Снимка: Getty Images
Рахийм Стърлинг отбеляза хеттрик в рамките на 13 минути

Манчестър Сити победи Уотфорд с 3:1, като и трите гола за „гражданите“ бяха отбелязани от Рахийм Стъринг.

Успехът позволи на тима на Пеп Гуардиола да се откъсне на четири точки пред Ливърпул преди домакинството на мърсисайдци срещу Бърнли в неделя.

Първият гол на Стърлинг обаче, с който Сити сломи съпротивата на гостите, бе изключително спортен. Английското крило бе в засада, която бе вдигната от страничния рефер, при подаването към него от Аугеро, но след това Дарил Янмаат игра с топката и я изрита в крака на Стърлинг, след което с рикошет кълбото влезе във вратата.

Главният не зачете страничния, въпреки че Стърлинг вече бе посегнал да играе с топката и щеше да го направи, преди Янмаат да я избие в крака му.

Попадението падна секунди след началото на второто полувреме, а Стърлинг оформи хеттрика си в рамките на само 13 минути, преди да е изтекъл час игра на „Етихад“.

В 65-ата Стърлинг бе изваден и получи почивка заради задаващия се осминафинален реванш срещу Шалке в Шампионската лига, а на неговото място се появи Лерой Сане.

В същото време, „стършелите“ също направиха смяна, даже цели две. На терена се появиха Трой Дийни и Жерар Деулофеу и само секунди двамата изработиха гола за 3:1. Бен Фостър прати дълга топка в половината на Сити, Дийни я свали с глава, Деулофеу бе оставен сам и хладнокръвно завърши.

Победата бе шеста поредна за Сити във Висшата лига и общо девета във всички турнири. Уотфорд пък допуска второ поражение в последните три кръга, като последното бе с 0:5 при визитата на Ливърпул. „Стършелите“ остават на осмата позиция с 43 точки.