Това е дерби! Арсенал и Челси зарадваха зрителите със зрелищно 2:2

Бейерин изравни във втората минута от добавеното време Снимка: Getty Images
Бейерин изравни във втората минута от добавеното време

Арсенал и Челси изиграха страхотно лондонско дерби на „Емирейтс", което завърши с безброй пропуски и четири гола за крайното 2:2.

И двата тима могат да съжаляват, че не победиха, а чистите положения се редяха пред двете врати през целия мач.

В 14-ата минута неразбирателство в защитата на Арсенал позволи на Алваро Мората да излезе сам срещу Чех, но нападателят стреля много зле и не уцели вратата.

Впоследствие Арсенал създаде опасности, но на няколко пъти Тибо Куртоа се намеси решително. Той спаси удар на Санчес, след което топката се удари и в двете греди, плъзгайки се по голлинията.

Нов шанс за Челси имаше при пряк свободен удар, но изстрелът на Маркос Алонсо не беше точен. В края на полувремето Азар изведе Фабрегас на изстрелна позиция, но испанецът стреля над вратата.

Второто полувреме започна с две поредни спасявания на Петър Чех, първо при удар на Азар отблизо, а после и при такъв на Алонсо с глава.

Арсенал отговори със ситуация пред Лаказет, но Тибо Куртоа отново спаси.

Гол най-сетне падна в 63-ата минута и той беше във вратата на Челси. Извеждащ пас към наказателното беше леко отклонен от Мората и стигна до Джак Уилшър, който със страхотен завършващ удар с левия крак матира Куртоа за 1:0.

Веднага след това домакините направиха нова опасна атака, но Лаказет не успя да вкара и Челси много бързо изравни.

В 66-ата минута Ектор Бейерин наивно изрита Азар в пеналта в опит да изчисти топката и съдията отсъди дузпа за „сините". Самият Азар се зае с изпълнението и беше точен - 1:1.

В 70-ата минута Мората изпусна ново чисто положение сам срещу Чех, но голямата драма тепърва предстоеше.

В 84-ата минута Челси осъществи пълен обрат. Влезлият като резерва Давиде Дзапакоста преодоля Мейтланд-Найлс по десния фланг и сервира топката на крака на Маркос Алонсо, който засече за 2:1 за гостите.

Изглеждаше, че тимът на Антонио Конте ще успее да удържи преднината си до края, но в 92-ата минута знаменит гол на Бейерин възстанови равенството.

Алонсо не изчисти добре едно центриране и Бейерин директно засече топката с майсторски фалцов удар, който Куртоа нямаше как да отрази.

В следващата атака отново Мората пропусна чисто положение за Челси очи в очи с Чех, а топовният изстрел на Дзапакоста при добавката срещна гредата.

Така двата тима не промениха позициите си в класирането и Челси остава трети с 46 т., а Арсенал е шести с 39.