Милан с първа победа от 5 мача

Играчите на Милан победиха за първи път от месец насам.

Милан спечели първа победа в последните 5 мача, като надви 2:1 Рома у дома. По този начин Росонерите спряха съперника в битката за второто място в Серия А. Вълците имат точка повече от третия Лацио, но и мач повече от Орлите.

Милан не беше печелил от 4 април, като след това имаше 2 равенства и три поредни загуби. Росонерите обаче взеха трите точки срещу Рома.

Домакините поведоха в 37-ата минута. Хонда центрира в наказателното поле за Ван Гинкел, който от чиста позиция реализира за 1:0. В нтачалото на второто полувреме Милан вкара втори гол. Разписа се бившият играч на Рома Матия Дестро. Той вкара с глава след ново центриране на Хонда.

Треньорът на Рома Руди Гарсия пусна в игра ветерана Франческо Тоти и той почти веднага се разписа. Римляните получиха дузпа за нарушение на Де Йонг срещу Итурбе. Капитанът на Рома бе точен, като вкара под плонжа на вратаря Лопес.

Това беше гол №298 за Тоти с екипа на Рома и 242-и в Серия А. Тоти остава само на една дузпа от абсолютния рекорд в калчото от 68 гола от дузпа, поставен от Роберто Баджо. Звездата на Рома има 67.

До края обаче Рома не успя да вкара изравнителен гол.

В друг мач от кръга Ювентус, който вече бе коронован като шампион, завърши 1:1 с Каляри у дома. Бианконерите играха с резервите заради мача срещу Реал идната седмица.

Завърналият се от контузия Пол Погба бе точен за Юве в края на първото полувреме. Каляри изравни 5 минути преди края с гол на Росетини.