Сити разнебити Бърнли, но вкара само 5

След като вкара 7 на Родъръм и 9 на на Бъртън, Сити се подигра и с Бърнли Снимка: Getty Images
След като вкара 7 на Родъръм и 9 на на Бъртън, Сити се подигра и с Бърнли

Манчестър Сити разгроми Бърнли с 5:0 в мач от четвъртия кръг на ФА Къп. „Гражданите“ доминираха над противника в пълните 90 минути на „Етихад“ и пропуснаха да направят разгрома дори още по-изразителен.

Габриел Жезус откри резултата в 23-тата минута. Бразилецът получи извеждащо подаване от сънародника си Данило, мина трима играчи на Бърнли и завърши в близкия ъгъл на вратата.

Второто полувреме се превърна в истинска наказателна акция. С малко късмет, Бернардо Силва удвои аванса на Сити малко след почивката. Ударът на португалеца рикошира в крак на бранител, след което топката мина под плонжа на Ник Поуп.

В 61-вата минута и Кевин де Бройне се разписа, вкарвайки с прекрасен шут от около 20 метра, а малко по-късно негово прострелно центриране доведе до автогол на Кевин Лонг.

Рахийм Стърлинг, Лерой Сане и Аймерик Лапорт получиха пълна почивка от Пеп Гуардиола, но Давид Силва и Серхио Агуеро се появиха в игра през втората част, като именно те изработиха петия гол за домакините.

Крайното 5:0 оформи Агуеро от дузпа пет минути преди края. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вкаралия си по-рано автогол Лонг, който задържа Давид Силва. Лонг и Поуп не се разбраха кой да вземе една топка, вратарят остана на гол линията си, Давид Силва я догони и бе фаулиран от Лонг.

Сити можеше да победи и с по-голяма разлика, след като изстреля цели 18 удара към противниковата врата, но благодарение на добрите намеси на Поуп и пропуските на „гражданите“, резултатът остана 5:0.

Това бе осма поредна победа за Пеп Гуардиола и момчетата му, които прекъснаха серия от пет мача без загуба на „виненочервените“. През уикенда Сити гостува на Нюкасъл във Висшата лига, а Бърнли е гост на другия гранд от Манчестър – Юнайтед.