Юнайтед се измъкна с две дузпи

Погба реализира два гола от дузпи.

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:1 над Уест Хем на "Олд Трафорд", благодарение на която се доближи на две точки от четвъртото място.

"Червените дяволи" прекъснаха серията си от две поредни загуби и стигнаха до победата с два гола от дузпи на Пол Погба.

Домакините успяха да открият резултата след 19 минути игра, когато Хуан Мата бе фаулиран в гръб на границата на наказателното поле.

Зад топката застана Пол Погба, който безпроблемно откри.

Няколко минути по-рано, гол вкараха и "чуковете", но той бе отменен заради засада, която повторенията показаха, че няма.

Добрата и агресивна игра на Уест Хем даде резултат в самото начало на втората част, когато лондончани изравниха.

Лансини центрира на далечната греда, където връхлитащият Фелипе Андерсон се разписа за 1:1.

Уест Хем стигна до още две чудесни възможности, но гредата и страхотна проява на Давид де Хеа спряха "чуковете".

Така се стигна до 80-ата минута, когато Антони Марсиал се откъсна сам срещу вратаря и бе посечен от току-що влезлия Райън Фредерикс.

Нова дузпа за Юнайтед и отново Погба зад топката. Франзуцинът бе безгрешен, за да донесе успех на тима си.

"Дяволите" имат 64 точки на петата позиция, а четвъртият Челси е с 64. В неделя лондончани гостуват на Ливърпул на "Анфийлд".