Милан се разведри с победа, доближава топ 4

Сусо донесе победата на Милан Снимка: Getty Images
Сусо донесе победата на Милан

Милан се надигна след двете поредни загуби и надви Сампдория с 3:2 на "Сан Сиро".

В интересна среща от Серия "А" съперниците си размениха удари, но печеливши излязоха домакините, които с трите точки излизат на седмо място и се доближават до топ 4.

Патрик Кутроне откри за "росонерите" в 17-ата минута, но само няколко минути по-късно Сапонара изравни.

В 31-ата минута Фабио Куалярела изведе Сампдория напред, директно засичайки прехвърлящ пас зад защитата, но този път дойде ред на Милан да стигне до бързо изравняване след хубава атака и точен завършващ удар на Гонсало Игуаин.

След почивката в герой за Милан се превърна Сусо, който в 62-ата минута направи един от типичните си пробиви и с много точен удар с левия крак донесе победата.

При този резултат двата тима се изравниха по точки и вече имат по 15, само че Милан е с двубой по-малко.