Източен Лондон полудя след победата на Уест Хем над Челси

Арнаутович отбеляза единствения гол в двубоя.

Източен Лондон ликува, след като Уест Хем взе лондонското дерби с Челси, което откри 16-ия кръг във Висшата лига. Гол на Марко Арнаутович още в уводните минути направи разликата между двата тима.

В шестата минута трибуните изригнаха. Антонио намери Арнаутович на границата на наказателното поле, австриецът направи бързо двойно с Лансини, след което стреля в ъгъла за 1:0.

До края на полувремето Челси натисна да върне гола, но Азар, Мората, Бакайоко, Канте и Дзапакоста пропуснаха добри шансове.

Челси владееше инициативата и през второто полувреме, а най-чистото положение пропусна Алваро Мората в последните минути, след като от близко разстояние не успя да преодолее Адриан и топката премина покрай страничната греда.

Загубата бе първа в първенството от почти два месеца след 1:2 като гост на Кристъл Палас в средата на октомври.

Уест Хем пък не бе печелил в първенството от 30 септември и 1:0 над Суонзи и Дейвид Мойс се поздрави с първи три точки начело на "чуковете".