Целта на Байерн е финал в Шампионската лига

Целта на Байерн е финал в Шампионската лига, а там всичко е възможно

Целта на Байерн е да стигне до финала на Шампионската лига, обяви една от звездите на тима Жером Боатенг след разгрома с 7:0 срещу Шахтьор (Донецк) снощи.

Шампионите на Германия записаха нулево равенство в Лвов, но в Мюнхен се оказаха твърде силни за украинския тич.

„Твърде сме решени да стигнем до Берлин, където ще е финалът на Шампионската лига тази година - обясни Боатенг. - Но дотогава има още много време, току-що се класирахме на четвъртфиналите, където ще е важно с кого ще играем.

„Въпреки резултата, мачът срещу Шахтьор не беше лесен. Те останаха с човек по-малко, ние бързо вкарахме и след това беше изключително важно да отбележим още едно попадение. За щастие успяхме да го направим преди почивката, а след това победата ни беше напълно заслужена."

За четвъртфиналите в Шампионската лига вече се класираха и Реал Мадрид, Порто и Пари Сен Жермен, а останалите 4 тима ще бъдат определени в реваншите другата седмица.

Жребият за четвъртфиналите в турнира ще се тегли на 20 март в Нион.