Динамо Москва удари резервите на Лудогорец

Георги Дерменджиев заложи на резервен състав срещу московчани. Снимка: Getty Images
Георги Дерменджиев заложи на резервен състав срещу московчани.

Лудогорец загуби с 1:3 срещу Динамо Москва в контрола среща в Австрия, след като българските шампиони, които играха изцяло в резервен състав, допуснаха пълен обрат.

Лудогорец поведе в 25-та минута, когато Върджил Мисиджан изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря на руснаците и бившият нападател на Ботев Пловдив го преодоля за 1:0. Разградчаните бяха по-активният отбор до края на полувремето, но не вкараха повече голове и позволиха Динамо да изравни.

Точен за руснаците в 41-та минута бе бразилецът Вандерсон. Динамо направи пълен обрат три минути след началото на второто полувреме, когато черногорският национал Фатос Бечирай удари греда, но после вкара за 2:1 с глава.

Александър Зотов пък беше точен за крайното 3:1 в 54-та минута с удар от близо след избита топка на Венцислав Керчев. Динамо Москва имаше по-добри възможности за гол до края на мача, но не вкара повече.

Следващият контролен мач на Лудогорец е срещу руския Алтах, когато ще играят титулярите.