Дембеле съкруши Атлетко и запази Барса на върха

Усман Дембеле спаси Барселона от загуба в Мадрид

Барселона задържа лидерството си в Примера дивисион, след като се добра до равенство 1:1 като гост на Атлетико Мадрид.

Диего Коща откри резултата на „Уанда Метрополитано“ в 77-ата минута, но в последните секунди на редовното време резервата Усман Дембеле донесе така важната точка за каталунците.

Барселона държеше повече топката през първото полувреме, но ситуации и пред двете врати липсваха, а най-опасното положение дойде при едно леко нескопосано изчистване от страна на Жерар Пике, който за малко да сбърка фатално, но Тер Щеген улови топката.

Двубоят бе изключително напрегнат, а действията бяха спирани на всеки няколко секунди за грубо влизане или за това, че някой футболист се е строполил на тревата.

Голът за Атлетико дойде в 77-ата минута след центриране от корнер. Диего Коща се промъкна на задната греда, надскочи Рафиня и с глава прати топката над ръцете на Тер Щеген, а малко по-късно бе и изваден от игра.

Секунди деляха тима на Диего Симеоне от победата и първото място в Ла лига, но в последната минута от редовното време Дембеле спаси каталунците от загубата, пускайки топката между краката на Облак.

Така, Барселона все още е лидер в Примера с 25 точки. Атлетико излезе втори с 24, но ако Севиля победи в домакинството си на Валядолид в неделя, ще събере 26 и ще оглави класирането.