Челси взе първото лондонско дерби за деня

Челси поведе с гола на Педро още в началото, но мачът не беше лесен за играчите на Маурицио Сари Снимка: Getty Images

Първият лондонски сблъсък от днешния ден във Висшата лига беше спечелен от Челси.

"Сините" надвиха Фулъм с 2:0 на "Стамфорд Бридж" и не допуснаха изненади срещу противника, воден от бившия мениджър на Челси Клаудио Раниери.

Педро откри още в 4-ата минута след финт и изстрел с левия крак, а асистенцията беше на Канте, който отне топката в центъра и намери испанеца в наказателното поле.

До почивката Оливие Жиру на три пъти можеше да удвои, но Серхио Рико спаси ударите му.

Фулъм започна силно втората част и създаде няколко добри ситуации, а на Кепа му се наложи да се намесва. После Рико отново се прояви при шут на Азар.

В 82-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк реши мача в полза на Челси с втори гол и така "сините" събраха 31 т., с които заемат третото място в класирането.

Ако обаче Тотнъм победи Арсенал в другото лондонско дерби днес, отново ще излезе на 2 т. пред Челси.