Първа загуба за Тотнъм на новия стадион

Майкъл Антонио донесе победата за Уест Хем Снимка: Getty Images
Майкъл Антонио донесе победата за Уест Хем

Тотнъм претърпя първа загуба на новия си стадион, губейки с 0:1 в лондонското дерби с Уест Хем. Единственото попадение в мача отбеляза Майкъл Антонио в 67-ата минута.

„Шпорите“ бяха без контузения Хари Кейн, който почти сигурно ще бъде аут до края на сезона, но в последните дни се появиха слухове, че може да се възстанови за евентуалния финал в Шампионската лига, за който Тотнъм може да се класира, ако отстрани Аякс.

В последната минута от даденото от съдията продължение резервата Винсент Янсен пропусна да донесе точката за домакините, след като ударът му с глава бе изчистен току пред гол линията от Балбуена.

След загубата тимът на Маурисио Почетино остава на третата позиция със 70 точки, на три пред Челси, четири пред Арсенал и шест пред Манчестър Юнайтед, като всички те са с мач по-малко.

Уест Хем пък вече има 46, но остава 11-и.