ПСЖ започна подобаващо сезона, Буфон с трофей в дебюта си

В отсъствието на големите фигури в нападение, Кристофър Нкунку получи шанс за изява и се представи силно Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен спечели Суперкупата на Франция за шести пореден път след разгром с 4:0 над Монако във финалния мач.

Срещата се игра на китайска земя в Шанжън и беше с дух на контрола, но все пак беше официален дебют за новия треньор на ПСЖ Томас Тухел и за вратаря Джанлуиджи Буфон, които започнаха с трофей престоя си в тима.

Фаворитите в мача доминираха тотално и можеха да вкарат много повече от четири гола, за да направят още по-изразителна седмата поредна победа над обичайната си жертва Монако. Парижани даже нямаха нужда от най-голямата си звезда Неймар, който започна на резервната скамейка и влезе едва в последните 15 минути. Други от звездите като Единсон Кавани и Килиан Мбапе въобще не бяха в състава.

Резултатът беше открит от Анхел Ди Мария в 33-ата минута с идеално изпълнение на пряк свободен удар. В 40-ата Кристофър Нкунку направи 2:0 след асистенция на Нсоки.

Стенли Нсоки записа нова асистенция в 67-ата минута, когато достави топката на Тимъти Уеа и той покачи на 3:0.

В края на добавеното време Ди Мария вкара втория си гол при контраатака.