Интер победи в дебюта на Ериксен и ще спори с Наполи за място във финала

Ериксен и Ашли Йънг поздравяват феновете на новия си отбор след победата Снимка: Getty Images
Ериксен и Ашли Йънг поздравяват феновете на новия си отбор след победата

Интер се класира на полуфинал за Купата на Италия след домакински успех с 2:1 срещу Фиорентина.

Антонио Кандрева (44-а минута) и Николо Барела (67-а) отбелязаха головете за отбора на Антонио Конте, а Мартин Касерес (60-а) за кратко възстанови равенството в резултата.

Този път Интер не сгреши срещу Фиорентина след равенството 1:1 с този съперник за първенство преди месец, и ще срещне Наполи на полуфинала за Купата.

Днес Конте за първи път заложи в нападение на триото Ромелу Лукаку-Лаутаро Мартинес-Алексис Санчес.
Новото попълнение Кристиан Ериксен се появи на мястото на Санчес в 66-ата минута и записа дебют за "нерадзурите", а цял мач изигра друг от новите, дошъл от Висшата лига, Ашли Йънг.

Във втората полуфинална двойка един срещу друг ще излязат Милан и Ювентус.