Резервите на Реал биха Гренада за едно полувреме

Хамес Родригес вкара в 3-ата и 11-ата минута и записа поредното си силно представяне. Той обаче си остава твърда резерва в схемата на Зидан Снимка: Getty Images

Реал Мадрид не срещна затруднения в гостуването на предпоследния Гранада и надделя с 4:0 с голове изцяло през първото полувреме.

За пореден път този сезон в Ла Лига Зинедин Зидан заложи предимно на резервни футболисти и те оправдаха доверието му.

Хамес Родригес отбеляза два гола още до 11-ата минута и успокои отбора си. Той първо засече отблизо центриране на Лукас Васкес за 1:0, а после вкара с глава след подаване на Фабио Коентрао.

Впоследствие дойдоха моментите на Алваро Мората, който в 30-ата минута направи 3:0 от точката на дузпата след пореден пробив по фланга и центриране по земя на Данило. Пет минути по-късно при контраатака Мората проби сам и с безпощаден удар покачи на 4:0.

През второто полувреме "белите" изпуснаха още положения, но направиха достатъчно, за да вземат важните за тях три точки.

На върха в класирането Барселона и Реал са с равни точки, като Барса има по-добри показатели в преките двубои, но "кралете" са с мач по-малко.