Пълен шок за Сити на "Етихад" и 8 т. изоставане от Ливърпул!

Сити записа много тежък провал у дома и се отдалечи на 8 т. от първото място Снимка: Getty Images
Сити записа много тежък провал у дома и се отдалечи на 8 т. от първото място

Уулвърхeмптън поднесе голямата сензация на кръга в Англия и удари шампиона Манчестър Сити с 2:0 на "Етихад".

Този резултат означава, че шампионите остават на цели 8 т. зад водача в класирането Ливърпул след осем изиграни кръга.

Уулвс надделяха днес с два късни гола на Адама Траоре, като преди това отборът удържа натиска на Сити.

След нулево първо полувреме домакините увеличиха темпото, но Давид Силва удари гредата от фаул, а петнайсетина минути преди края Бернардо Силва не успя да се възползва от най-чистия шанс за "гражданите".

В 80-ата минута Раул Хименес направи пробив при контраатака и намери Адама Траоре, който откри резултата с изстрел в близкия ъгъл на Едерсон.

В добавеното време нова контраатака срещу хвърлилия всичко напред съперник донесе втория гол на Траоре.

По същото време Челси отново записа изразителен успех - 4:1 над Саутхемптън като гост с голове на Тами Ейбрахам, Мейсън Маунт, Н'Голо Канте и Миши Батшуай.

С победата Челси се изкачи до петото място с равни точки с четвъртия Лестър.

На третата позиция, само на точка зад Сити, е Арсенал, който стигна до победа над гостуващия Борнемут с 1:0.

Победния гол вкара Давид Луис в 9-ата минута с глава.