Ливърпул укроти „грънчарите“

Фирмино донесе обрата в края на първата част. Снимка: getty
Фирмино донесе обрата в края на първата част.

Ливърпул победи с 4:1 гостуващия Стоук Сити в среща от 18-ия кръг на Висша лига, след като трябваше да прави обрат заради ранен гол на „грънчарите“. По този начин футболистите на Юрген Клоп си върнаха втората позиция с актив от 40 точки. Лидерът Челси има 46 точки.

Двубоят на "Анфийлд" започна добре за гостите от Стоук, които поведоха в резултата в 12-ата минута с гол на Джонатан Уолтърс.

Ливърпул изравни в 35-ата минута чрез Адам Лалана. Полузащитникът се възползва от подарък на Глен Джонсън и прати топката в мрежата на Лий Грант.

Минута преди края на полувремето Роберто Фирмино даде аванс на домакините, след като вкара красив гол.

Втората част отново започна с атаки на Ливърпул. В 59-ата минута Имбула първо опита изчисти нескопосано една топка, а след това засече в собствената си мрежа центриране на Дивок Ориги.

В 70-ата минута секунди Даниел Стъридж направи 4:1 само секунди, след като се бе появил в игра. До края на срещата футболистите на Стоук Сити направиха всичко възможно да не допуснат нов гол.