3 гола за 12 минути, обрат и първа победа за Фабрегас в Комо

3 гола за 12 минути, обрат и първа победа за Фабрегас в Комо Снимка: Getty Images

Сеск Фабрегас записа първата си победа начело на Комо след 3:2 и обрат срещу Аталанта.

Три гола в рамките на 12 минути от Габриел Стрефеца, Нико Пас и Алиу Фадера. Впоследствие попадението на Пас бе записано като автогол на Сеад Колашинац.

Дзапакоста бе дал аванс на домакините още в 18-ата минута, а Комо обърна с три светкавични попадения между 46 и 58-ата минута.

Крайното 3:2 за Комо оформи Адемола Луукман от дузпа в добавеното време.

Победата е първа за Комо след завръщането в елита и първа за клуба в Серия "А" от повече от 21 години. Клубът от езерото край едноименното градче пък не бе побеждавал съседите си на техен терен в Бергамо от точно 50 години.

С успеха тимът на Фабрегас събра пет точки от първите пет кръга и се намира на 15-ото място в класирането.

След мача бившият полузащитник на Барселона, Челси и Арсенал, който пое Комо през лятото, похвали отбора си за успеха над "един от най-добрите отбори в Европа".

Тимът от езерото направи сериозна селекция през лятото, привличайки испанските ветерани Сержи Роберто и Алберто Морено. В тима пристигнаха още бившият кадър на академията на Реал Мадрид Нико Пас, Андреа Белоти и Пепе Рейна, като последните двама останаха на пейката срещу Аталанта.

Междувременно "бергамаските" не приличат на себе си от началото на сезона и са само с точка пред Комо в класирането на Серия "А".