Невероятният гол на Кроос при победата над Валенсия (видео)

Реал Мадрид чака или Атлетико Мадрид, или Барселона на финала за Суперкупата Снимка: Getty Images
Реал Мадрид чака или Атлетико Мадрид, или Барселона на финала за Суперкупата

Реал Мадрид победи Валенсия с 3:1 в първия полуфинал от новия формат на Суперкупата на Испания.

Другите два отбора, които участват в мини турнира, провеждащ се в Саудитска Арабия, са Атлетико Мадрид и Барселона, които се срещат в другия полуфинал утре.

Тони Кроос откри резултата в 15-ата минута с феноменално изпълнение директно от корнер. Германецът би бързо ъгловия удар, изненада Хуаме, който се опита да избие, но стигна твърде късно до топката.

Иско удвои аванса на „кралете“ преди почивката, а в 65-ата минута носителят на „Златната топка“ за 2018 година Лука Модрич зарадва феновете с още един шедьовър – изумителен гол с външната част на крака, с който направи резултата класически.

Заради проблемите с травми на Бензема, Бейл и Азар, Зинедин Зидан бе дал възможност на Лука Йович да бъде титуляр, но сръбският нападател разочарова за пореден път.

Валенсия пък така и не успя да застраши вратата на Реал, но в самия край Серхио Рамос игра с ръка при едно центриране в наказателното поле и Дани Парехо разстреля Куртоа от бялата точка в добавеното време, за да оформи крайното 3:1.