13 поредни победи за Сити. Успехи и за Арсенал и Ливърпул

"Гражданите" отново водят с 5 точки на върха. Снимка: Getty
"Гражданите" отново водят с 5 точки на върха.

Манчестър Сити спечели гостуването си на Уест Бромич Албиън с 3:2, като по този начин гражданите записаха осма поредна победа във Висшата лига и 13-а поредна във всички турнири.

„Гражданите“ надиграваха съперника си през цялото време, но направиха и много пропуски, които можеха да им изиграят лоша шега в края.

Двата отбора си размениха три гола в рамките на пет минути в началото на двубоя. Льорой Сане откри резултата, Джей Родригес изравни, а Фернандиньо направи 1:2 до 15-ата минута.

Рахим Стърлинг вкара в 64-ата минута за 3:1,а Мат Филипс оформи крайното 2:3 в 92-ата минута.

Междувременно, Арсенал спечели гостуването си на Суонзи с 2:1, а Ливърпул победи Хъдърсфийлд с 3:0.