Извънземен Меси сам би Севиля

Лео Меси заби хеттрик за обрата 3:2 срещу Севиля Снимка: Getty Images
Лео Меси заби хеттрик за обрата 3:2 срещу Севиля

Барселона успя да вземе изключителна трудна победа с 4:2 като гост на Севиля, благодарение на хеттрик на звездата си Лионел Меси.

Домакините повеждаха на два пъти в резултата, но на два пъти Меси връщаше каталунците в играта и, в крайна сметка, сам изкова и победата за Барса.

Хесус Навас откри резултата в 22-рата минута, а четири по-късно Меси изравни с изключително воле, забивайки топката в горния десен ъгъл на Вацлик.

Точно преди почивката домакините направиха 2:1 чрез Меркадо, но 20 минути след подновяването на играта Меси отново изравни, този път наказвайки Вацлик в левяи горен ъгъл.

И точно когато изглеждаше, че Барса няма как да си тръне с трите точки от „Рамон Санчес Писхуан“ Меси отново излезе на сцената и се възползва от един рикоширал удар в крак на защитник, стигна първи до топката и с лекота прехвърли стража на андалусийците.

Последният пирон в ковчега на Севиля заби Луис Суарес в добавеното време, като и той успя да прехвърли Вацлик.

Победата означаваше, че Барса има вече 57 точки на върха в класирането, на 10 пред втория Атлетико Мадрид, който е и с мач по-малко. Севиля остава с 37 на петата позиция.