Реал се измъчи срещу последния, Бензема донесе победата накрая

Бензема направи някои пропуски, но се отличи и с асистевция, и с победен гол за успеха Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се наложи трудно на "Сантяго Бернабеу" с 3:2 над последния в класирането Уеска.

В мача от 29-ия кръг на Ла Лига "Белия балет" се показа рехав в защита и пропиля доста положения в атака, но измъкна победата с победен гол на Карим Бензема минута преди края на редовното време.

Уеска поведе още в 3-ата минута, когато Кучо Ернандес беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля неспасяемо за 1:0.

Последваха няколко пропуска на Карим Бензема, но в 25-ата минута Реал все пак изравни чрез Иско, който отблизо завърши атака, минала през Бензема и Брахим Диас.

Мачът продължи да бъде двуостър, Реал натисна през втората част и в 62-ата минута Дани Себайос направи 2:1 за домакините от самата голлиния, след като Бензема му свали с глава.

Малко по-късно Гарет Бейл изпусна чисто положение сам срещу вратата от няколко метра. В 74-ата минута Уеска изравни - защитата на Реал отново беше зле наредена и позволи на Чаби Ечейта да вкара с глава.

В 89-ата минута Бензема вкара победния гол за 3:2 със страхотен удар в далечния ъгъл, но в ситуацията останаха съмнения за засада на Рамос по-рано при атаката.

В крайна сметка Реал взе три точки и събра общо 57 на третото място в класирането зад Атлетико Мадрид с 59 и Барселона с 69.