Англия громи за историята, Кейн поведе при голмайсторите

Кейн вече има 5 гола на първенството и води при голмайсторите пред Роналдо и Лукаку, които са с по 4 Снимка: Getty Images

Англия смачка Панама с 6:1 в мач от група G на Световното първенство и си гарантира място на 1/8-финалите в шампионата.

"Трите лъва" вкараха 5 гола още през първото време на несъстоятелния съперник, който можеше да предложи само грубости и показа, че няма никакво място на голямо първенство. Голмайсторът на англичаните Хари Кейн отбеляза хеттрик и поведе при реализаторите, а това е най-голямата победа в историята на Англия на световни финали.

Още при първия ъглов удар в 8-ата минута Джон Стоунс беше оставен сам и засече с глава за 1:0. В 20-ата минута Лингард беше съборен в наказателното поле и Хари Кейн вкара отсъдената дузпа с неспасяем удар.

В 36-ата минута самият Лингард вкара много красив гол от дъгата на наказателното с изстрел от движение. 4 минути по-късно Джон Стоунс вкара втория си гол, и то отново с глава, този път при добавка.

В края на полувремето Хари Кейн беше съборен много грубо и реферът отсъди втора дузпа, а капитанът отново реализира по същия начин - 5:0.

През втората част Англия свали темпото, но в 62-ата минута Кейн оформи хеттрика си по абсурден начин.

Изстрел на Лофтъс-Чийк се отклони в Кейн и влезе във вратата, останаха съмнения и за засада, но все пак попадението беше записано на нападателя за 6:0.

В 78-ата минута се стигна до нов исторически момент, тъй като Панама отбеляза първия си гол на световни финали. Балой засече при статично положение и зарадва панамските фенове на трибуните.

Англия и Белгия се изравниха на първо място в групата с по 6 т. и еднаква голова разлика 8:2. Първото място ще се решава в директния двубой между тях на 28 юни, като равенството ще остави англичаните първи, тъй като те имат по-малко получени картони.