Кръв обля белградското дерби Партизан - Звезда

Поне 20 са ранените, а един от запалянковците е в критично състояние в белградска болница.

Кръв обля 156-то белградско дерби между Партизан и Цървена звезда, което завърши без победител - 1:1. По този начин "червено-белите" ще зимуват с аванс от 9 точки пред вечния си съперник, който водеше до 84-та минута.

Събитията на терена обаче бяха засенчени от ексцесиите по трибуните.

Грозните сцени започнаха още в 16-та минута на южната трибуна, когато навиячите на Партизан започнаха зловещ вътрешен бой.

Засега основната версия е, че групировката Young Boys се е опитала да се провъзгласи за №1 в сектора с атака срещу традиционните лидери от "Гробари". Превратът обаче се оказа неуспешен, а много от атакуващите бяха пребити до неузнаваемост и изхвърлени съблечени на пистата - някои чисто голи.

Четирима пострадали са сред полицаите, а органите на реда започват работа за предотвратяване на нови инциденти между навиячите в сръбската столица.

В часовете след мача се прокрадна версия, че в южната трибуна е имало провокатори от Цървена звезда, които са участвали в сбиванията, но тя не се потвърждава, а и на снимките се виждат някои от водачите на фракцията Young Boys.