Трудно, но сладко: Ливърпул продължава с победите и рекордите

Трент и Мане изработиха победния гол Снимка: Getty Images
Трент и Мане изработиха победния гол

Сигурният нов шампион Ливърпул не може да бъде спрян във Висшата лига и записа 26-а победа от 27 мача през сезона.

Този път играчите на Юрген Клоп надвиха Уест Хем с 3:2 на "Анфийлд", макар и с доста трудности и след обрат през второто полувреме.

Всичко започна прекрасно за фаворитите и още в 9-ата минута Джорджиньо Вайналдум откри резултата с глава.

Едва две минути по-късно обаче след един ъглов удар Иса Диоп изравни. До края на полувремето Лукаш Фабиански трябваше да спасява изстрел на Салах, а Върджил ван Дайк уцели гредата.

В 55-ата минута Уест Хем изненадващо поведе чрез Пабло Форналс, който засече центриране отдясно.

Домакините се хвърлиха да правят нов обрат, но Фабиански отново спаси, този път при изстрел отдалеч.

В 68-ата минута обаче героичният до момента вратар на Уест Хем се провали. Робъртсън проби и центрира по земя отляво, а Мохамед Салах засече право в ръцете на Фабиански.

Полякът обаче някак пусна топката през ръцете си - 2:2.

Обсадата около вратата на гостите продължи. В 81-ата минута Трент Александър-Арнолд изпревари Фабиански и пусна към Садио Мане, който на празна врата направи 3:2.

Пет минути по-късно Мане отново вкара, но ВАР видя засада и не зачете попадението. После Боуен изпусна за Уест Хем сам срещу Алисон.

Така Ливърпул продължава победния си ход във Висшата лига и има цели 22 т. преднина пред втория Манчестър Сити.

Ако "мърсисайдци" вървят по същия начин, те ще спечелят рекордно рано титлата в първенството. Това може да стане още на 21 март при домакинството на Кристъл Палас.

С успеха Ливърпул изравни и рекорд на Манчестър Сити от 18 поредни победи, регистриран през 2017 г.